Mitsubishi Heavy (MHI) Akari SRR60ZS-W 6.0kW Multi Bulkhead Indoor Only Air Conditioning Unit
Mitsubishi Heavy (MHI) Indoor Multi Bulkhead Unit
*This is an Indoor Unit Only, not a complete system. An Outdoor Multi Unit is Required.
Mitsubishi Heavy Industries SRR60ZS-W 6.0kW Multi Indoor Bulkhead Unit
The Akari series of bulkhead systems are designed to sit entirely within your ceiling space and distribute air via grilles. Featuring a slim, low-profile design and measuring only 200mm in height, The Akari series is the ideal choice for apartments with limited ceiling space. As well as incorporating a range of convenient features and functions the Akari series is extremely quiet making it perfect for bedrooms.
Key Features:
- Slim, low profile design
- Super quiet operation
- High power mode for rapid heating and cooling
- Dry Operation for dehumidification
- Wide range of timer and scheduling functions
- Built-in Drain Pump
(SRR60ZS-W)
| Indoor Unit | SRR25ZS-W | SRR35ZS-W | SRR50ZS-W | SRR60ZS-W |
|---|---|---|---|---|
| Power Supply | 1 Phase, 220 ~ 240V, 50Hz | |||