Rinnai RPC26MCWF 2.6kW Wi-Fi Portable Cooling Only Air Conditioner
Rinnai Cooling Only Portable AC (With Wi-Fi)
In Stock
Rinnai Portable Air Conditioner RPC26MCWF 2.6kW R290 Cooling Only - with Wi-Fi
Enjoy cooling comfort on-the-go with the sleek Rinnai 2.6kW Portable Air Conditioner. This unit is equipped with WiFi, allowing for remote control of settings. Supported by an inbuilt timer, washable filter, and convenient water alarm, this Mobile Air Conditioner makes personalised comfort a breeze.
Key Features
  • Wi-Fi Control
  • Adjustable temperature control
  • Multiple Speed Fan
  • Washable Filter
  • Sleep Mode
  • Inbuilt Timer
  • Ventilation kit included
  • Remote Control
  • Water Alarm
(RPC26MCWF)
System Name  RPC26MCWF  RPC34MCWF  RPC35PDRWF  RPC41MCWF
Function  Cooling Only  Heating and Cooling  Cooling Only
Control Method  Remote and Wi-Fi via App
Power Supply  220 ~ 240V, 50Hz